Miloslav Morholt Ort

.

Náš velitel,

nejzkušenější šermíř a vedoucí. Zkrátka náš nejvyšší. Snoubí se v něm bitevní zkušenost s vůdčími schopnostmi. Je tím, kdo tlačí na technickou preciznost úderů a seků. Je si však vědom i svých chyb, a dokáže tak přijmout kritiku i na svou hlavu. Je kovaný především pro boj, ale ve scéně strádá jen pramálo. Své nápady má dobře srovnané, a snad jen v jejich prezentaci lehce pokulhává. Slabé stránky mu lze jen těžko vytýkat - ví o schopnostech druhých, které dokáže využít ve prospěch celé skupiny.

Kateřina Toto Lejsková

I vedoucího je třeba někdy usměrnit, a tím nejkvalifikovanějším v tomto směru je právě Kateřina. Tím však její schopnosti zdaleka nekončí. Dopomáhá členům skupiny odhalovat a posouvat hranice jejich dovedností. Se všímavostí sobě vlastní objevuje a poukazuje na slabá místa a svou výřečností a přímočarostí vždy uhodí hřebíček na hlavičku. Však běda těm jenž odporují. Plamínky v očích této mladé bojovnice žhnou totiž nejen v boji s dlouhým mečem.

Marcel Krejčí

Pravdou je, že to není žádný mluvka či vypravěč, to ale také nejsou vlastnosti, které byste vyžadovali od tohoto urostlého, strach nahánějícího bijce. Preferuje jednoruční zbraně, při jeho síle jsou však jeho údery o to nebezpečnější, nemluvě o štítu či jiné zbrani v ruce druhé. Slabá místa, kterých si je vědom, velmi dobře nahrazuje svou neskrývanou výbojností a překvapivou efektivitou pohybů a mocný úderů. Třebaže z něj slovo nevytlučete, on z vás jistě ano.

Lucie Vyčítalová

Je to bezesporu bojovník v těle ženy. Svou umíněnost prokazuje nikoli jen v boji s dlouhým mečem, jímž kolikrát prohání i mohutnější protivníky, ale též i ve slovních potyčkách. Zná své meze, dostane-li se na kolena, ale srazit ji či povalit je v čestném boji nesmírně obtížné. Citem pro řád příliš neoplývá, ale není radno se s ní pustit do křížku. Svébytností vás překvapí, argumentací zaskočí a ve své nevyzpytatelnosti omráčí.

Radek Navrátil

Starého psa novým kouskům nenaučíš. Pokud jste si doposud nedokázali toho psa představit, nyní máte možnost. Bylo by ale bláhové domnívat se, že je to jeho výhradní nevýhoda. Radek je přes svou rigidní mysl, když nic jiného, zcela nepředvídatelný. Vidle, kopí, halapartna, sudlice, hrábě, ... kliďte se mu z cesty, dostane li se mu do rukou jeho oblíbeného náčiní. Technikou prostě neoplývá, ale z dálky se vám do očí směje, zatímco na vás míří hrotem svého dřevce.

Petr Viktorin

Petr svobodný pán ze Šluknova

Bitevní vřavou nepolíbený, leč snaživý a především velmi učenlivý pán. Rychle si osvojuje nové techniky a údery. Bojujíce se svou plachostí, se více než obstojně prodírá světem kovaných čepelí, blyštivých zbrojí a scénických řemesel. Kvůli své mohutnosti je možná pomalejší, postupně však v sobě nachází sílu, jenž byl obdařen. Největší předností je ale jeho dobré srdce a charakter, které mu pomáhají postavit se i zdánlivě nepřekonatelným výzvám.

Tomáš Havrda

Zuzana Klacková

Na první pohled milý a neškodný tvor, jehož ústa a mysl jsou však pandořinou skříňkou. V mžiku je schopna vás probodnout pohledem nebo odzbrojit úsměvem. Ať jsi přítel nebo nepřítel, vždy se měj před Zuzkou na pozoru, jelikož své okolí udržuje v neustálém střehu. Ve zbraň se jí mění v rukách cokoli, co zrovna popadne, nelze ji tak odepřít notnou dávku inteligence a výjimečnou obratnost. Nenechte se zmást jejím vzrůstem, co jí totiž do velikosti chybí, hravě si mrštností vynahradí.